WeLegends - Paranormal Gerçek Evden ve Odadan Kaçış Oyunu
GM LOCK SMITH

WeLegends – Paranormal [GM Lock Smith] İncelemesi

WeLegends – Paranormal GM Lock Smith İncelemesi

Gördüğünüz kişi arkadaşınız değil ise kaçın…

Acıbadem’de bulunan 2 katlı korku evinin şanı çabuk yayıldı, biz de daha fazla dayanamayıp WeLegends evini ziyaret ettik.

Korku oyunlarında genelde gece seanslarını tercih eden bir ekip olarak her zamanki gibi oyun saatinden yaklaşık 10 dakika kadar önce mekanın önünde yerimizi aldık. Heyecanla oyun saatinin gelmesini beklerken sokağın sessizliğini evden gelen çığlık sesleri bozdu.. Bir anda hepimiz birbirimize baktık ve ’ne oldu’ sorusunu sorduk birbirimize. Bu sesleri duyduktan sonra arkadaşlarıma ‘içerideki ekibin sağ salim çıktığını görmeden girmeyeceğim’ dedim (ve öyle de yaptık)

Oyuna başlamadan üzerimizde içimizi dolduran bu korku hissi eve girmemizle beraber 2 kat arttı. Evin müstakil ve çok büyük olması, gelebilecek tehlikelerin yönünü tahmin etmemizi imkansız hale getiriyordu. Bu yüzden ekip olarak neredeyse tüm oyun boyunca birbirimize tutunarak ilerledik.

(İçeri girdiğiniz anda bunun bir oyun olmadığının farkında oluyorsunuz)

Amacımız bir an önce buradan çıkmaktı fakat bunun kolay olmayacağının farkındaydık. Odalarda ilerlemeye başladık, başlarda çok zorlanmadık fakat ilerledikçe birşeyler olacağının farkındaydık. İpuçlarını birleştirip çözüme odaklanmak istediğimiz anda korku evi tüm konsantrasyonumuzu iptal ediyordu. O an düşündüğümüz herşeyin yerini korku alıyordu.  Bizden önceki seanstan neden çığlık sesleri geldiğini bize gayet güzel anlattılar. Korkunun yanı sıra bulmaca kalitesi de gayet iyi düzeydeydi. Oyun yöneticisi senaryoyu aktif olarak değiştiriyordu ve bu bizim çok hoşumuza gitti.

Korkuseverler için tavsiye edebileceğimiz bir oyun, bizim için ilk sıralarda…

 

Artılar: 

Müstakil ev – geniş mekan

Üst düzey korku

 

Eksiler:

Arabası olmayanlar için ulaşım problem olabilir bunun dışında bize göre ciddi seviyede bir eksisi yok.

http://yenigorev.com/oyun/welegends-paranormal-kacis-oyunu

Yazar hakkında

İlgili Gönderiler

Cevap Yaz

Cevap Yaz