Korku Evi Nedir? - Yeni Görev
Yeni Görev - Kaçış Oyunları 4

Korku Evi Nedir?

Tamamen korku ve gerilim havası hakim olan korku evi; kuracağınız ekiple birlikte gerçek bir mekanda korku ve heyecan dolu dakikalar geçirmenizi sağlayan bir aktivitedir.

Oyuna başladığınızda ekibinizle birlikte kapatıldığınız evden çıkmaya çalışırsınız. Evden kaçış oyunu ile bu noktada benzerlik gösteren korku evi daha çok aksiyon içermektedir.

Çözmeniz gereken bulmacalar evden kaçış oyunu için daha karışıkken, korku evlerinde hızlı hareket edebilmeniz için daha aşılabilirdir.

Korku evi en az  2 kişilik ekipler halinde oynanabiler ve ortalama olarak 60 dakika sürer.

Korku Evleri Nasıl Oynanır?

Evden kaçış oyunlarına nazaran korku evlerinin oynanışı büyük farklar gösterebilir. En az 2 kişiden oluşan ekibinizi kurarak hemen bu heyecana dahil olabilirsiniz.

Herşeyden önce tetikte olmalısınız. Etrafınızdaki objelerden ve karanlıkta kalan yerlerden sakınmalısınız.

Her an her yerden canlı bir aktör ile burun buruna gelme ihtimaliniz olduğundan; hızlıca kaçacak yerleri tespit etmelisiniz.

Arkanızı kollamakta cabası… duvarlar her zaman sizi korumayabilir. Dikkat edin!

Üstünüzü başınızı dert etmemelisiniz her an bir yerden sürünerek geçmek ya da ufak bir delikte “O”nunla mahsur kalabilirsiniz.

Korku Evi Oyunu Nedir - Yeni Görev
Korku Evi Oyunu Nedir - Yeni Görev

Korku Evi Nerede Var ve Nasıldır?

Türkiye’nin birçok iline yayılmış korku evlerini listelerimizde bulabilirsiniz. Korku evleri yoğunlukla İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunmaktadır. Tüm haritayı buradan görebilirsiniz.

En yakınızdaki korku evini Yeni Görev üzerinden bulabilir ve dakikalar içinde rezervasyon yapabilirsiniz.

Korku evleri yapı olarak çok sayıda odadan ve çok katlı binalardan, villalardan yapılabilmektedir. Kasvetli yapılar sayesinde daha korkutucu ve keyifli dakikaların içerisine adım atabilirsiniz.

Adrenalinin hiç düşmediği korku evi, sizi başrolünde olduğunuz bir korku filminde hissettirmek için bir an olsun tempoyu düşürmeden üzerinize gelecektir.

Korku Evinde Neler Var ve Nelere Dikkat Etmeli?

Korku evi sizi korkutmak ve kalbinizin atış hızını hiç düşürmeyecek şekilde heyecanlandıracak herşeye sahiptir.

Karanlık bir ortam ansızın ortaya çıkan canlılar; aniden yer değiştiren eşyalar… bunlardan sadece birkaçı. Karışlaşabilecekleriniz neredeyse hayal gücünüzle sınırlı.

Bu heyecana ortak olmak için kendinizi korku evinin akışına bırakmalısınız. Kesinlikle karşınıza çıkan canlılara ve/ve ya eşyalara zarar vermemelisiniz. Aksi halde siz daha atmosfere doyamadan oyununuz sonlandırılabilir.

Herhangi bir ön hazırlığa gerek bulunmamaktadır. Fakat korku evleri için rahat bir ayakkabı ve kıyafet mutlaka olmazsa olmazlardandır.

Korku Evi Oyunu Nedir - Yeni Görev