GRUP DEHA

Anahtar Oda [Grup Deha] İncelemesi

Dracula Beşiktaş’ta saklandığı mabedinde boş durmayıp veba, kolera gibi salgın hastalıkları yaydı. Hızla ölen insanları kurtaracak tek şey Dracula’nın mabedine sakladığı ölümsüzlük iksiriydi. Hal böyle olunca ekibi topladık ve Beşiktaş’ın yolunu tuttuk.

Anahtar Oda, uzun zamandır var olan bir oyun. Buna rağmen duvarların, dekorasyon için kullanılan objelerin ve en önemlisi kilitlerin yıpranmamış olması bizi çok mutlu etti. ? Bu durum dekorun gerçekçiliğini arttırmanın yanı sıra oyunu bir hayli akıcı hale getirmiş.

Çoğu oyunda aynı odada bulunan kilitleri hangi sırayla açmamız gerektiğini anlamak mümkün olmuyor. Ancak Anahtar Oda büyük sayılmayacak bir alanda dahi bu karışıklığın yaşanmaması için öyle bir çözüm bulmuş ki ayakta alkışladık.
Oyundaki çoğu bulmacayla ilk defa karşılaştık. Özgün, yaratıcı bulmacalar vardı. Çok sevdik ?
Kilitlerin yanı sıra birçok mekanizma olması da oyunun akıcılığına akıcılık, eğlencesine eğlence katmış.

Yeni oyunları için de birkaç tavsiyemiz var ?
Kilitlerin sayısını azaltıp mekanizmaları arttırırlarsa ve oyunun gerçekçiliğinin artması için kapıda karşılamazlarsa ortaya mükemmel bir oyun çıkacaktır.
Anahtar Oda; bulmacalarıyla, dekoruyla, kurgusuyla, sahibinin misafirperverliği ve tatlı sohbetiyle gönlümüzde taht kurdu. Yeni oyunlarını sabırsızlıkla bekliyor, açılır açılmaz geleceğimize söz veriyoruz. ??

Bulmacalar: 10/10
Envanter kalitesi: 10/10
Akıcılık: 10/10
Hikaye: 9/10
Kurgu: 9/10
Dekor: 9/10
Senaryo ile uyumlu mekan genişliği: 9/10
Zorluk: 8/10
İpuçları: 10/10
Personel: 10/10
Kaçış süremiz: 41 dakika

https://yenigorev.com/aktivite/anahtar-oda-kacis-oyunu/

Yazar hakkında

İlgili Gönderiler

Cevap Yaz

Cevap Yaz