Çoluk Çocuk Ailemizle Oyuna Gidemez Miyiz?
BİLGİ

Çoluk Çocuk Ailemizle Oyuna Gidemez Miyiz?

Sıklıkla duyduğumuz bu sorunun öncelikle cevabını hemen verelim…

EVET. Gidebilirsiniz!

O kadar korku dolu yeri geldiğinde yerlerde süründüğümüz oyunlara nasıl ailemizle gideceğiz diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Kaçış oyunlarının korku evlerinden ibaret olduğunu düşünmeyin.

Çoluk Çocuk Ailemizle Oyuna Gidemez Miyiz?

Biliyor muydunuz?

Kaçış oyunları Türkiye’de ilk yaygınlaşmaya başladığında sadece mekan tasarımı ile verilmiş olan ambiyans haricinde sizi gerecek sadece müzik vardı.

Yaygınlaşmaya başladıktan aylar sonra bile korku evi yada korku konseptine sahip bir ev mevcut değildi. Tüm oyunlar tamamiyle bulmacalar ve mekanizmalar üzerine kurulmuş; yerine göre sizi dakikalarca pür dikkat kilitleyecek zorlu süreçler bulunmaktaydı. Takım çalışmasına yönlendiren, el-göz koordinasyonunuzu son derece zorlayacak senaryolar revaçtaydı.

Bunları geçmiş zaman olarak anlatıyoruz; çünkü ilk zamanlarında neredeyse yok denecek sayıdaki korku evleri artık dominant bir şekilde evden kaçış oyunlarından oran olarak çok daha fazla sayıdalar. Bu noktada yüzde 80’e yüzde 20 gibi bir orandan bahsedebiliriz.

Sorumuzun cevabına tekrar dönersek;

Küçük yaştaki dostlarımızla; aile büyüklerimizle oynayabileceğimiz; korkmaktan değil, zamana karşı yarışmaktan zevk alacağınız ya da bulmacalar karşısında soğuk terler dökeceğiniz kaçış evleri halen mevcut. Hatta bulmaca/mekanizma ağırlıklı kurulmuş olan korku evleri size korku öğeleri olmadan oyunu kurarak oynamanıza inkam tanımaktalar.

  • Sağlık sorunlarınızdan dolayı korku evleri sizin için risk teşkil ediyorsa…
  • Yaşınızdan dolayı sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız…
  • Ya da sadece çok korktuğunuz için…
  • Kaçış oyunlarını ve korku evlerini bırakmak zorunda değilsiniz…
  • Korkularınızdan dolayı bir kez bir kaçış oyunlarını deneyimleyemediyseniz; bu oyunlar tam size göre…

Hemen listelerimizden KORKU & GERİLİM kategorisi haricindeki oyunlarımızdan birini seçin ve korkusuzca senaryoların keyfini çıkarın.

Buradan buyurun lütfen: https://yenigorev.com/kacis-oyunlari-ve-korku-evleri-listesi/

Yazar hakkında

İlgili Gönderiler

Cevap Yaz

Cevap Yaz